In de rij voor een actieve chipkaart
Gepubliceerd: 4 January 2010 • Leestijd: 0 minuten en 38 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Studenten hebben nog een maand om hun ov-chipkaart te activeren. Vandaag was de eerste mogelijkheid en dat zorgde voor een stormloop op de oplaadpunten.
Esther en Ursula, wachtend in de rij
Een kwartier. Zo lang staan Esther en Ursula, beiden student lerarenopleiding biologie, in de rij voor het ov-chipoplaadpunt op metrostation Dijkzigt. En met hen nog veel meer studenten van de Hogeschool Rotterdam. Vandaag, de eerste dag na de kerstvakantie, konden veel studenten voor het eerst hun ov-chipkaart activeren.
1 februari
‘Voor de vakantie heb ik het al geprobeerd, maar toen kon het nog niet’, vertelt Esther die het raar vindt dat de ov-chip niet automatisch op de kaart is gezet. Nu moet iedere student naar een oplaadpunt, wat nog tot 1 februari kan. Tot die tijd mogen studenten nog reizen met een niet-geactiveerde kaart.
‘Ze hadden wel wat meer oplaadpunten mogen inzetten’, klaagt Ursula die wel heeft begrepen dat het activeren heel makkelijk gaat. Beide studenten vinden wel dat de ov-chipkaart in één keer overal had moeten worden ingevoerd. Voor sommige trein- en andere ov-trajecten moet namelijk nog een apart kaartje worden gekocht.
JvN






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Bedrijfsbureau en zorgstructuur van de RAC blijven na domeinvorming voorlopig nog bestaan
Blog Kristel: Vier jaar lang, en dan ineens weg
Het onderzoek van Sanjay Drigpal: Waarom we risico’s onderschatten als de economie meezit
Back to Top