‘Theater studeren’ aan Hogeschool Rotterdam
Gepubliceerd: 4 March 2010 • Leestijd: 0 minuten en 42 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.September aanstaande gaat De Acteerschool Rotterdam van Jeugdtheater Hofplein verder in de nieuwe specialisatie 'theater en maatschappij' van de Hogeschool Rotterdam.
Het wordt een vierjarige route binnen de hbo-opleiding cmv (culturele en maatschappelijke vorming) en leidt, volgens de samenwerkende partners, studenten op tot professionals met naast een zeer hoge mate van theatervakmanschap, ook agogische en pedagogische vaardigheden op hoog niveau.
Probleemjongeren
‘De studenten leren hun acteerspel te gebruiken als instrument om te communiceren met moeilijk bereikbare doelgroepen in de stad. De studenten kunnen later zowel hun weg vinden in de volle breedte van de theaterwereld als in cultureel maatschappelijke projecten.’ De diverse theatrale werkvormen worden gezien als waardevolle hulpmiddelen om bijvoorbeeld probleemjongeren te bereiken en om hun participatie in de samenleving te bevorderen.
Kunstzinnige vakken
De huidige eerste- en tweedejaarsstudenten van De Acteerschool Rotterdam stromen vanaf september in in de specialisatie theater en maatschappij. De studenten volgen zowel kunstzinnige vakken aan de Theaterschool, als agogische en culturele vakken op de Hogeschool Rotterdam.
Met deze specialisatie Jeugdtheater Hofplein een doorgaande leerlijn creëren: basisonderwijs (Jeugdtheaterschool), middelbaar onderwijs (Theaterschool Hofplein, De Theaterhavo/vwo, De MBO Theaterschool) en hoger onderwijs (De Acteerschool Rotterdam, specialisatie Theater en Maatschappij van de Hogeschool Rotterdam).






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Bedrijfsbureau en zorgstructuur van de RAC blijven na domeinvorming voorlopig nog bestaan
Blog Kristel: Vier jaar lang, en dan ineens weg
Het onderzoek van Sanjay Drigpal: Waarom we risico’s onderschatten als de economie meezit
Back to Top