Alsnog bekostigd mbo voor dertigplussers
Gepubliceerd: 14 March 2011 • Leestijd: 0 minuten en 30 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Dertigplussers krijgen toch een deel van hun opleiding vergoed, als ze naar het mbo gaan. Dat heeft het kabinet vrijdagmiddag bekendgemaakt. Het bedrijfsleven gaat meebetalen.
Gediplomeerde mbo’ers hebben toegang tot het hoger beroepsonderwijs. Oudere mbo’ers maken daar niet zo vaak gebruik van. Dit jaar begonnen slechts elfhonderd 35-plussers met een mbo-diploma aan een hbo-opleiding, bijna allemaal in deeltijd.
De regeringspartijen wilden de mbo-opleidingen van dertigplussers eigenlijk niet langer betalen. Die kosten moesten de werkgevers en werknemers zelf maar dragen, vonden CDA en VVD. Maar na kritiek is er een tussenoplossing gezocht.
Kortere opleidingen
Er komen ‘leerplaatsen’ voor 47 duizend deelnemers per jaar. Het gaat om nieuwe, arbeidsgerichte programma’s. De opleidingen worden korter dan anders, want de oudere leerlingen hoeven geen ‘burgerschapsonderdelen’ te volgen: die kennis moet bij een eerdere opleiding aan de orde zijn gekomen of al zijn verworven op de werkvloer.
HOP, Bas Belleman






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Bedrijfsbureau en zorgstructuur van de RAC blijven na domeinvorming voorlopig nog bestaan
Blog Kristel: Vier jaar lang, en dan ineens weg
Het onderzoek van Sanjay Drigpal: Waarom we risico’s onderschatten als de economie meezit
Back to Top