Ook studenten terug uit Egypte
Gepubliceerd: 31 January 2011 • Leestijd: 0 minuten en 24 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Het Nederlands-Vlaams Instituut in Cairo heeft veertig Nederlandse en Vlaamse studenten geadviseerd om het onrustige Egypte te verlaten. Een aantal stapt vandaag op het vliegtuig, de meeste anderen morgen.
Het gaat met name om bachelor studenten Arabisch uit onder meer Leiden, Nijmegen, Utrecht en Groningen, Zij kregen Arabische les op het instituut, dat wordt beheerd door de Universiteit Leiden, zegt woordvoerder René Merkx. De studenten krijgen eventueel hulp van het instituut om hun terugkeer te regelen.
Toeristen en werknemers
Het ministerie van Buitenlandse Zaken raadt ondertussen alle reizen naar Egypte af. Reisorganisaties haalden al honderden Nederlandse toeristen terug, en Shell, Unilever en Heineken riepen hun werknemers terug uit het Noord-Afrikaanse land.
In Egypte zijn al een aantal dagen protesten aan de gang tegen president Mubarak. Daarbij vielen tientallen doden.
HOP, Marijke de Vries






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Nieuwe Profielen-blogger Sana: ‘Als ik aan het schrijven ben, dan zit ik helemaal in m’n element’
Workshop plannen: Ben ik nog te redden of is het een verloren zaak?
Ingezonden: Juist wie zelf niet wordt uitgesloten, heeft de verantwoordelijkheid om op te staan
Back to Top