Zelf opleidingen keuren
Gepubliceerd: 19 September 2011 • Leestijd: 0 minuten en 31 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Studenten kunnen klagen over het onderwijs of zelf een steentje bijdragen. Kwaliteitsbewaker NVAO zoekt studenten die willen helpen bij het keuren van nieuwe opleidingen.
Het is een interessantere bijbaan dan pizzakoerier of schoonmaker: kwaliteitsbewaker van het hoger onderwijs. Commissies die opleidingen tegen het licht houden, bestaan niet alleen uit deskundigen. Er hoort ook altijd een student in te zitten.
Mening van student vereist
De Nederlands-Vlaamse Accreditatie Organisatie verwacht komend jaar ongeveer zestig aanvragen voor nieuwe opleidingen. Die moeten beoordeeld worden voordat ze van start mogen. Daarbij is ook de mening van een student vereist.
Tien tot vijftien studenten
Verder krijgen universiteiten en hogescholen tegenwoordig de kans om hun hele onderwijsinstelling te laten beoordelen, zodat ze bij de keuring van hun afzonderlijke opleidingen niet telkens opnieuw hoeven te bewijzen dat de randvoorwaarden in orde zijn. Ook daarbij moet de NVAO een student inschakelen.
De NVAO verwacht tien tot vijftien studenten nodig te hebben. Details staan hier.
HOP, Bas Belleman






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top