Jongeren: ‘Bussemaker was te laat met uitstel’
Gepubliceerd: 24 June 2013 • Leestijd: 0 minuten en 25 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Minister Bussemaker had eerder moeten laten weten dat ze het leenstelsel voor bachelorstudenten een jaar zou uitstellen. Dat vindt de overgrote meerderheid van jongeren, meldt actualiteitenprogramma EenVandaag.
Het programma hield een peiling onder 444 eindexamenkandidaten in het eigen jongerenpanel, dat zich geregeld over de actualiteit uitlaat. Meer dan tachtig procent vindt dat Bussemaker te laat aankondigde dat de basisbeurs pas in september 2015 zal verdwijnen.
Voordeel
Eén op de drie had serieus overwogen een ‘tussenjaar’ te nemen, als de basisbeurs later verdween. Nu hebben ze hun studiekeuze al gemaakt en blijven ze ook bij hun besluit. Een enkeling ziet zelfs een voordeel: ‘Ik heb me ingeschreven voor een lotingsstudie. Doordat het sociaal leenstelsel een jaar is uitgesteld is het nu minder erg als ik dit jaar word uitgeloot.’
HOP, Bas Belleman






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top