Ook prestatieafspraken in mbo
Gepubliceerd: 16 December 2013 • Leestijd: 0 minuten en 28 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Na universiteiten en hogescholen gaan ook mbo-instellingen prestatieafspraken maken met minister Bussemaker van Onderwijs. Zij wil onder meer excellentietrajecten voor de beste mbo’ers.
In het regeerakkoord stond al dat er 250 miljoen euro beschikbaar komt voor prestatieafspraken met het mbo. De onderwijsinstellingen moeten meer onderwijs gaan geven, hun niveau verhogen en zich sterker op de arbeidsmarkt richten. Wie goed presteert, krijgt meer geld.
De minister hoopt dat het slechte beeld van het middelbaar beroepsonderwijs verandert. ‘Ouders moeten hun kinderen weer met een gerust hart op het mbo kunnen doen’, zegt ze tegen het Algemeen Dagblad.
De minister heeft nog niet bekendgemaakt waarop ze de mbo-instellingen precies wil afrekenen. In het hoger onderwijs zijn de prestatieafspraken omstreden. Volgens juristen zouden de afspraken tegen de wet indruisen. De Hogeschool Leiden voert een rechtszaak die de afspraken op losse schroeven kan zetten.
HOP, Bas Belleman






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top