Hbo krijgt zestien miljoen voor kenniscentra
Gepubliceerd: 17 November 2016 • Leestijd: 0 minuten en 58 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Hogescholen krijgen een jaar langer geld voor zestien expertisecentra. Het kabinet geeft ze allemaal een miljoen euro, net als in de afgelopen jaren. Dat geldt dus ook voor het Centre of Expertise Sustainable Mainport Innovation (SMI) van de Hogeschool Rotterdam.
De centres of expertise werpen zich onder meer op innovatieve zorg, genetica en de creatieve industrie. Ze verbinden het onderzoek en onderwijs van hogescholen met bedrijven en publieke instellingen in hun regio.
De centra maakten deel uit van de prestatieafspraken die het kabinet met de hogescholen sloot. Het kabinet wilde graag dat de praktische kennis van hogescholen meer teweeg zou brengen in de samenleving. Dat zou ook goed zijn voor de economie.
Een speciale reviewcommissie oordeelde dat twaalf centra flink aan de weg timmeren, terwijl er vier centra wat vertraging opliepen. Toch kregen alle zestien centra een positief oordeel. Ze hebben intussen een ‘duurzame impact op de regio’ en zouden eraan bijdragen dat bedrijven en regionale overheden in het hbo willen investeren.
Dat geldt dus ook voor het Centre of Expertise Sustainable Mainport Innovation (SMI) van de Hogeschool Rotterdam. SMI is inmiddels ondergebracht in de de koepel RDM Centre of Expertise.
De commissie concludeert dat het SMI ‘een solide basis heeft gelegd die voldoende vertrouwen biedt voor een duurzame financiële en inhoudelijk zelfstandige publiek-private (-publieke) samenwerking in 2016 en verder.’
De centra zouden ook de komende jaren geld moeten krijgen, vond de commissie. Het kabinet moet dan wel differentiëren. Centra die goed op stoom komen, kunnen misschien meer geld ontvangen dan andere.
Het volgende kabinet moet besluiten of de centra ook na 2017 nog geld krijgen en zo ja, hoe het geld dan wordt verdeeld.
HOP, Bas Belleman/Profielen






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top