Hogescholen op de bres voor Caribische studenten: begeleiding moet beter
Gepubliceerd: 10 July 2024 • Leestijd: 1 minuten en 0 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.De Hogeschool Rotterdam wil, samen met tien andere hogescholen, de in- en doorstroom van studenten van de Caribische eilanden naar het hbo verbeteren. Dat doen ze in een nieuw samenwerkingsverband: ‘Samenwerking hbo studentsucces Caribische studenten.’

Voor veel studenten is de overgang van de Cariben naar Nederland ingrijpend. Jaarlijks starten ongeveer 1600 studenten uit het Caribisch deel van het Koninkrijk met een studie in Nederland. Aan de HR zijn dit er gemiddeld 300 per jaar. Studenten lopen tegen meerdere problemen aan waardoor ze de opleiding vaak niet afmaken. Daarom, vinden de bestuurders die afgelopen vrijdag hun handtekening zetten onder het samenwerkingsverband, is extra aandacht voor opvang en begeleiding cruciaal.
Taal- en cultuurverschillen
Oorzaken van de problemen zijn divers: taal en cultuurverschillen spelen mee, maar ook de voorbereiding in het Caribisch voortgezet onderwijs op een studie in Nederland én de begeleiding in Nederland kunnen beter. De elf hogescholen willen met een integrale aanpak zorgen voor betere voorlichting en begeleiding van aankomende studenten.
Een werkgroep met daarin vertegenwoordigers van de deelnemende hogescholen gaat hiermee aan de slag. Er komt een gezamenlijk voorbereidingsprogramma op de eilanden en de werkgroep zal workshops en voorlichting gaan geven op beurzen en markten voor aankomende studenten.
Deze samenwerking maakt deel uit van het programma SEA (Strategic Education Alliance). Hierin werken Caribische en Nederlandse onderwijsinstellingen en overheden samen met als doel dat meer studenten uit de Cariben hun studie afmaken.
Tekst: Margriet van der Zee
Beeld: Fontys
Contactpersonen voor de hogeschool zijn: Jimera Koorndijk en Deborah van der Meer






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top