Ga direct naar inhoud
Profielen | Profielen translated
14 juli 2026

Zwart logo Profielen

Onafhankelijk nieuws van de Hogeschool Rotterdam

Zeven nieuwe leden gekozen in studentengeleding cmr

Gepubliceerd: 2 December 2025 • Leestijd: 1 minuten en 18 seconden • Nieuws

De centrale medezeggenschapsraad (cmr) krijgt vanaf januari zeven nieuwe studentleden. Dat wordt duidelijk nu de uitslag van de vorige week gehouden verkiezingen bekend is gemaakt. Ahmetcan Canli, de huidige voorzitter van de studentengeleding, Fernando Canal von Winckelmann en Niels Verheuvel zien hun cmr-lidmaatschap verlengd met een jaar.

Huidig lid Ivar Noordhoek had zich ook verkiesbaar gesteld maar in zijn kiesdistrict (Wijnhaven/Blaak) ging de enige zetel naar Marina Vavoula; zij haalde 145 stemmen, Ivar 59. De zeven nieuwe studenten zijn: Işıl Saraçoğlu, Berend Loonen, Marina Vavoula, Nick Meeuwenoord, Melissa van Dieën, Soufian Bouâzzaoui en Thijs Bastiaans. voor de Rotterdam Business School werd er ook nog een zogenoemde studentassessor gekozen, dat werd Sammy van der Eerden.

Er waren geen verkiezingen voor de cmr-medewerkers omdat zij halverwege hun zittingsperiode van twee jaar zijn.

1176 van 37.678 studenten stemden

De opkomst voor de verkiezingen bij de cmr-studenten was 3,12 procent, iets hoger dan de 2,99 procent van een jaar geleden. Van de 37.678 huidige studenten namen 1176 de moeite het digitale stemformulier in te vullen.

Bij enkele opleidingscommissies (oc) en instituutsmedezeggenschapsraden (imr) lag de opkomst een stuk hoger. Voor de studentengeleding van de oc van masteropleidingen van de Willem de Kooning Academie stemde bijvoorbeeld 21,19 procent, voor die van ruimtelijke ordening 10,71 procent en voor die van finance & control 9,20 procent.

Traditiegetrouw zijn de opkomstpercentages bij medewerkersgeledingen een stuk hoger. Bij de imr van instituut ISO was het bijvoorbeeld 38,25 procent, bij de imr van RBS 34,57 procent en bij het inspraakorgaan diensten 35,64 procent.

Lege zetels bij imr’en

Bij een aantal oc’s en imr’en konden er geen verkiezingen worden gehouden omdat er te weinig of precies voldoende kandidaten waren. Bij zes van de tien imr’en blijven vanaf januari door te weinig kandidaten een of meer plaatsen leeg. De imr van instituut EAS spant de kroon: net als dit jaar zal de raad bestaan uit één medewerker en twee studenten; vier medewerkers- en drie studentenzetels blijven onbezet.

Tekst: Jos van Nierop
Illustratie: Demian Janssen

LinkedIn LogoProfielen is ook actief op LinkedIn. Volg ons, blijf op de hoogte en praat mee over actuele onderwerpen.

Recente artikelen

Recente reacties

Reacties

Laat een reactie achter

Comments are closed.

Spelregels

De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.

  1. Comments worden door de redactie gemodereerd. 's Avonds en in het weekend gebeurt dat niet standaard, en kan het dus langer duren voor je opmerking online komt.
  2. Houd het netjes, beschaafd, vriendelijk en respectvol. Niet vloeken of schelden.
  3. Dwaal niet af van het onderwerp (blijf ‘on topic’).
  4. Wees kort, duidelijk en maak een punt.
  5. Gebruik argumenten, geen uitroepen.
  6. Geen commerciële boodschappen.
  7. Niet op de persoon spelen.
  8. Niet discrimineren, aanzetten tot haat of oproepen tot geweld (ook niet voor de grap).
  9. Van bezoekers die een reactie achterlaten op de site wordt automatisch het IP-adres opgeslagen.
  10. De redactie geeft reacties die dreigende taal bevatten door aan de veiligheidscoördinator van de Hogeschool Rotterdam.

Lees hier alle details over onze spelregels.

Aanbevolen door de redactie

Back to Top