Ga direct naar inhoud
Profielen | Profielen translated
14 juli 2026

Zwart logo Profielen

Onafhankelijk nieuws van de Hogeschool Rotterdam

KORT NIEUWS: RAC’ers dit weekend aan de start bij de Roparun

Gepubliceerd: 2 June 2025 • Leestijd: 2 minuten en 19 seconden • Kort nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.

Tijdens het Pinksterweekend rent een team van docenten, medewerkers, studenten en vrijwilligers van de Rotterdam Academy de Roparun van Parijs naar Rotterdam. Zij leggen in estafettevorm meer dan 500 kilometer af, om geld op te halen voor mensen met kanker.

Het team bestaat uit lopers, fietsers, chauffeurs, navigators, cateraars en een masseur – allemaal met hun eigen reden om mee te doen. Sommigen zijn doorgewinterde sporters, anderen ervaren voor het eerst hoe het is om in een team 24 uur per dag te presteren, te rusten op matjes in een bus, en samen alles te geven.

De Roparun leeft binnen de hele community van Rotterdam Academy.
Eerstejaarsstudenten van de opleiding event & experience management kregen de opdracht om hun eigen evenement te organiseren om geld op te halen voor dit goede doel. Samen haalden de studenten duizenden euro’s binnen voor de Roparun – en de teller loopt nog.

Iedereen die wil bijdragen aan dit doel en het team wil ondersteunen – met een donatie, aanmoediging of een gebaar langs de route – is meer dan welkom. Hier vind je de teampagina.


Vrijdag 6 juni geen toetsen vanwege treinstaking

5 juni 2025 – Studenten van de HR die morgen, vrijdag 6 juni, toetsen moesten maken, kunnen die uit hun agenda schrappen. Vanwege de aangekondigde treinstaking bij de NS worden ze verplaatst.

De studenten worden erover geïnformeerd door hun docent of studieloopbaancoach van hun opleiding, meldt een berichtje op intranetsite Hint. Het ingeroosterde onderwijs gaat wel door. En metro’s, trams en bussen rijden gewoon.


HR-studenten die stotteren gezocht voor onderzoek

4 juni 2025 – Als je stottert zou dat je in de weg kunnen zitten bij je studie. Misschien heb je er last van bij presenteren, vragen stellen in de klas of communicatie met medestudenten en docenten. Een groep logopediestudenten onderzoekt hoe HR-studenten die stotteren dat ervaren.

‘Een paar mensen uit onze groep hebben zelf gestotterd of kennen mensen die stotteren’, vertelt Norea Ooms, een van de eerstejaars logopediestudenten die het onderzoek doen. ‘Zo kwamen we op het idee om hier iets mee te doen.’

De studenten willen weten of opleidingen van de Hogeschool Rotterdam hulp bieden aan studenten die stotteren, en of studenten de weg weten te vinden naar hulp. ‘Vaak weten studenten die stotteren niet dat ze een functiebeperking hebben’, zegt Norea. ‘En daardoor weten ze misschien ook niet dat ze hulp kunnen vragen.’

Om inzicht te krijgen in het probleem hebben de logopediestudenten een enquête online gezet. HR-studenten die stotteren worden opgeroepen die in te vullen. Dat kan tot 16 juni en is helemaal anoniem.


3 juni sit-in voor Gaza op Museumpark

2 juni – Om solidariteit te tonen met Gaza organiseert HR Students for Palestine morgenochtend vanaf 11.00 uur een sit-in in de kantine op Museumpark. De studenten willen het college van bestuur het laatste zetje geven om de banden met Israëlische instellingen definitief te verbreken, nadat eerder de uitwisseling van studenten werd stopgezet.

‘Als je kunt: wees erbij op 3 juni. Je aanwezigheid betekent meer dan je denkt’, schrijft de Learning Community Gaza (LCG) in een mail aan alle ondertekenaars van de petitie die in maart 2024 is gestart. De LCG is een ‘grassroots’ beweging van studenten en medewerkers van de HR die zich inzet voor solidariteit met Palestina.

Net als de grote landelijke demonstratie van twee weken geleden staat de sit-in in het teken van ‘de rode lijn’ en vragen de organisatoren de deelnemers om rode kleding te dragen. Meer info op het Instagramkanaal van de HR Students for Palestine.

Tekst: Redactie Profielen

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!


LinkedIn LogoProfielen is ook actief op LinkedIn. Volg ons, blijf op de hoogte en praat mee over actuele onderwerpen.

Recente artikelen

Recente reacties

Reacties

Laat een reactie achter

Comments are closed.

Spelregels

De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.

  1. Comments worden door de redactie gemodereerd. 's Avonds en in het weekend gebeurt dat niet standaard, en kan het dus langer duren voor je opmerking online komt.
  2. Houd het netjes, beschaafd, vriendelijk en respectvol. Niet vloeken of schelden.
  3. Dwaal niet af van het onderwerp (blijf ‘on topic’).
  4. Wees kort, duidelijk en maak een punt.
  5. Gebruik argumenten, geen uitroepen.
  6. Geen commerciële boodschappen.
  7. Niet op de persoon spelen.
  8. Niet discrimineren, aanzetten tot haat of oproepen tot geweld (ook niet voor de grap).
  9. Van bezoekers die een reactie achterlaten op de site wordt automatisch het IP-adres opgeslagen.
  10. De redactie geeft reacties die dreigende taal bevatten door aan de veiligheidscoördinator van de Hogeschool Rotterdam.

Lees hier alle details over onze spelregels.

Aanbevolen door de redactie

Back to Top