Oproep: hoe raakt het Amerikaanse beleid de Nederlandse wetenschap?
Gepubliceerd: 28 March 2025 • Leestijd: 0 minuten en 46 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Wat merken Nederlandse wetenschappers van de regering-Trump? Platform Investico, NU.nl en het Hoger Onderwijs Persbureau (HOP) onderzoeken samen de impact van het Amerikaanse wetenschapsbeleid. Lees hieronder de oproep van het HOP.
Datasets verdwijnen, financiering wordt stopgezet, Amerikaanse collega’s durven niet meer aan de telefoon te komen… Er gaan veel verhalen rond over de gevolgen van het nieuwe Amerikaanse wetenschapsbeleid.
Onderzoeksjournalisten van Investico (voor De Groene Amsterdammer), NU.nl en het Hoger Onderwijs Persbureau (HOP) doen samen onderzoek naar de concrete gevolgen van het Amerikaanse beleid voor Nederlandse wetenschappers. Helpt u mee?
We proberen zo goed mogelijk in kaart te brengen hoe het Amerikaanse beleid de Nederlandse wetenschap raakt. Werkt u in de academische wereld en wilt u ons helpen door een korte vragenlijst (5 minuten) in te vullen?
KNAW
Onlangs stelde de KNAW soortgelijke vragen aan haar leden. De KNAW heeft zich van harte achter ons onderzoek geschaard.
De vragenlijst is in het Engels, maar open vragen kunt u ook in het Nederlands beantwoorden. Uw gegevens worden enkel gevraagd ter verificatie, die zullen wij nooit zonder uw toestemming in een publicatie gebruiken.
Tekst: HOP, Bas Belleman
Illustratie: Job Bos
Profielen is ook actief op LinkedIn. Volg ons, blijf op de hoogte en praat mee over actuele onderwerpen.






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Masterclass vrouwengezondheid bij HR Vitaal: veel info, lichte paniek en praktische tips
HR lanceert ‘stevig en lenig’ nieuw marketingconcept in lijn Toekomstmakers
Blog Serge: Raken en geraakt worden
Back to Top