Samenwerking met Israelische instelling niet hervat
Gepubliceerd: 17 July 2026 • Leestijd: 0 minuten en 45 seconden • NieuwsDe mobiliteitsactiviteiten met de Israëlische instelling COLMAN/COMAS worden niet hervat. Dat maakte het college van bestuur vandaag bekend. Het besluit komt na een advies hierover van de Adviescommissie Externe Samenwerkingen over de samenwerking.
De commissie onderzocht de samenwerking aan de hand van het interne toetsingskader voor externe samenwerkingen, ‘waarin mensenrechten, governance, academische vrijheid, kennisveiligheid en maatschappelijke verantwoordelijkheid centraal staan’. Op basis van die analyse concludeert de commissie dat voortzetting van deze samenwerking op dit moment ‘onvoldoende verenigbaar is met de uitgangspunten van Hogeschool Rotterdam’. De commissie adviseert de institutionele samenwerking met COLMAN/COMAS te beëindigen.
Het bestuur van de HR spreekt in een bericht op intranet Hint waardering uit voor het grondige onderzoek en de afweging van de commissie en ‘heeft dit advies zorgvuldig gewogen in het licht van de huidige situatie’.
Omdat de mobiliteitsactiviteiten met deze instelling in 2024 reeds opgeschort zijn, schrijft het college, vinden er sindsdien geen activiteiten meer plaats: ‘Daarmee is feitelijk al geen sprake meer van samenwerking. Op basis van het advies van de commissie heeft het college van bestuur geen aanleiding gezien om de mobiliteitsactiviteiten te hervatten.’
Tekst: Edith van Gameren
Profielen is ook actief op LinkedIn. Volg ons, blijf op de hoogte en praat mee over actuele onderwerpen.






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Bedrijfsbureau en zorgstructuur van de RAC blijven na domeinvorming voorlopig nog bestaan
Blog Kristel: Vier jaar lang, en dan ineens weg
Het onderzoek van Sanjay Drigpal: Waarom we risico’s onderschatten als de economie meezit
Back to Top