Ga direct naar inhoud
Profielen | Profielen translated
14 juli 2026

Zwart logo Profielen

Onafhankelijk nieuws van de Hogeschool Rotterdam

Subsidieregen voor praktijkgericht onderzoek hbo

Gepubliceerd: 14 January 2026 • Leestijd: 0 minuten en 55 seconden • Nieuws

Aan 18 hogescholen is de afgelopen maand voor zo’n 31 miljoen euro aan onderzoeksubsidies toegewezen. Met dat geld wordt praktijkgericht onderzoek gedaan. Hogescholen en partners leggen zelf ook geld bij.

Van de 53 aanvragen die in juni waren ingediend voor een RAAK-publieksubsidie zijn er 22 gehonoreerd bij in totaal twaalf hogescholen, meldt Regieorgaan SIA. Met maximaal 350 duizend euro verrichten deze hogescholen onderzoek naar praktijkvragen uit de publieke sector. 

Muziektherapie

Bijvoorbeeld naar gewassen die de waterkwaliteit in veenbodemgebieden kunnen verbeteren, naar het effect van muziektherapie bij dementie op jonge leeftijd en naar het herstel van kwetsbare koraalriffen.

De hogescholen werken samen met ten minste twee publieke organisaties. De onderzoekspartners, waaronder de hogeschool zelf, verdubbelen de RAAK-subsidie uit eigen zak. De Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN) en het kleine Van Hall Larenstein sleepten de meeste toekenningen in de wacht.

Grafiek RAAK subsidies 2026 en welke hogescholen subsidies krijgen

RAAK-PRO

In december zijn ook de grote RAAK-PRO subsidies uit de aanvraagronde van 2024 toegewezen. Van de 162 aanvragen kunnen 34 projecten van start bij 14 hogescholen. Met maximaal zeven ton, die door de samenwerkingspartners naar minstens een miljoen euro wordt verhoogd, wordt vier jaar onderzoek betaald. 

Bijvoorbeeld naar journalistiek die ook jongeren aanspreekt, naar onderwijsvormen die het welzijn van mbo-studenten bevorderen en naar het belang van voeding en beweging bij de behandeling van kanker. De meeste PRO-subsidies gingen naar de HvA, de HAN, Zuyd en Van Hall Larenstein. 

Tekst: HOP, Hein Cuppen
Grafiek: HOP

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!


Recente artikelen

Recente reacties

Reacties

Laat een reactie achter

Comments are closed.

Spelregels

De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.

  1. Comments worden door de redactie gemodereerd. 's Avonds en in het weekend gebeurt dat niet standaard, en kan het dus langer duren voor je opmerking online komt.
  2. Houd het netjes, beschaafd, vriendelijk en respectvol. Niet vloeken of schelden.
  3. Dwaal niet af van het onderwerp (blijf ‘on topic’).
  4. Wees kort, duidelijk en maak een punt.
  5. Gebruik argumenten, geen uitroepen.
  6. Geen commerciële boodschappen.
  7. Niet op de persoon spelen.
  8. Niet discrimineren, aanzetten tot haat of oproepen tot geweld (ook niet voor de grap).
  9. Van bezoekers die een reactie achterlaten op de site wordt automatisch het IP-adres opgeslagen.
  10. De redactie geeft reacties die dreigende taal bevatten door aan de veiligheidscoördinator van de Hogeschool Rotterdam.

Lees hier alle details over onze spelregels.

Aanbevolen door de redactie

Back to Top