Ga direct naar inhoud
Profielen | Profielen translated
13 juli 2026

Zwart logo Profielen

Onafhankelijk nieuws van de Hogeschool Rotterdam

Zangeres en student Renske Taminiau gaat HR-community verrassen op de Jaaropening

Gepubliceerd: 15 July 2025 • Leestijd: 1 minuten en 34 seconden • Nieuws

Op 4 september trapt de Hogeschool Rotterdam het nieuwe studiejaar af. Dit keer in De Doelen, en dat komt mooi uit, want muziek zal dit keer een belangrijk element zijn. Zangeres Renske Taminiau studeert op de Willem de Kooning Academie en meldde zich enthousiast voor de vacature ‘zangeres bij de Jaaropening’.

Portret van Renske Taminiau

Een paar weken geleden stond die oproep op Hint: de organisatie van de Jaaropening was op zoek naar een zanger of zangeres uit de eigen HR-gelederen. Na een tip van een klasgenoot reageerde Renske Taminiau meteen. ‘Ik studeer nu op de Willem de Kooning maar ben opgeleid als zangeres op het conservatorium van Amsterdam’, vertelt ze. ‘In mijn opleiding op de Willem de Kooning combineer ik muziek en kunst.’

Ze doet de deeltijdopleiding voor docent beeldende vorming en staat op dit moment al voor de klas op de basisschool, als handvaardigheidsjuf. Daarvoor gaf ze les op het conservatorium in Tilburg, in zang en compositie.

‘Ontzettend leuk om weer te studeren’

Dat beeldende kunst-lessen vaak wat meer ‘groepsactiviteiten’ zijn vindt ze leuk en maakt dat ze daar nu op focust. Het is de reden dat ze nu op de hogeschool studeert. ‘Het is ontzettend leuk om weer te studeren, we hebben ook echt een leuke klas. Als je wat ouder bent, ben je niet meer zo bezig met bijzaken als “ben ik wel goed genoeg”. Het voelt nu echt als een cadeau aan mezelf.’

Hiervoor speelde haar loopbaan zich vooral af in de muziek. Ze gaf muziekles, trad op met orkesten en big bands, als jazz-zangeres en schreef ook nummers voor artiesten als Roxanne Hazes en Ruben Hein.

Rotterdamse klassieker

Haar achtergrond als zangeres én arrangeur komen goed van pas voor de Jaaropening. Als verrassend slot maakt ze samen met het Rotterdamse kamerorkest Sinfonia Rotterdam een eigenzinnige variant op een Rotterdamse klassieker.

Ze ziet ook een direct lijntje tussen het nummer dat ze gaat uitvoeren en het alledaagse op de hogeschool: ‘Ik ervaar het in mijn eigen klas: leren doe je grotendeels samen. Het wordt zo leuk als je het met zijn allen maakt. Ik kijk uit naar een heel positief, gemeenschappelijk begin van het jaar.’

Aanmelden voor de jaaropening

De Jaaropening 2025/2026 vindt plaats op donderdag 4 september 2025 van 14.00 tot 18.00 uur, inclusief afsluitende borrel. Meer informatie vind je op Hint.

Tekst: Edith van Gameren
Foto: Liesbeth Wouters

LinkedIn LogoProfielen is ook actief op LinkedIn. Volg ons, blijf op de hoogte en praat mee over actuele onderwerpen.

Recente artikelen

Recente reacties

Reacties

Laat een reactie achter

2 Responses to Zangeres en student Renske Taminiau gaat HR-community verrassen op de Jaaropening

Spelregels

De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.

  1. Comments worden door de redactie gemodereerd. 's Avonds en in het weekend gebeurt dat niet standaard, en kan het dus langer duren voor je opmerking online komt.
  2. Houd het netjes, beschaafd, vriendelijk en respectvol. Niet vloeken of schelden.
  3. Dwaal niet af van het onderwerp (blijf ‘on topic’).
  4. Wees kort, duidelijk en maak een punt.
  5. Gebruik argumenten, geen uitroepen.
  6. Geen commerciële boodschappen.
  7. Niet op de persoon spelen.
  8. Niet discrimineren, aanzetten tot haat of oproepen tot geweld (ook niet voor de grap).
  9. Van bezoekers die een reactie achterlaten op de site wordt automatisch het IP-adres opgeslagen.
  10. De redactie geeft reacties die dreigende taal bevatten door aan de veiligheidscoördinator van de Hogeschool Rotterdam.

Lees hier alle details over onze spelregels.

Aanbevolen door de redactie

Back to Top