Ga direct naar inhoud
Profielen | Profielen translated
31 juli 2026

Zwart logo Profielen

Onafhankelijk nieuws van de Hogeschool Rotterdam

Kaderbrief mag wel wat duidelijker zijn over bezuinigingen, vindt cmr

Gepubliceerd: 25 June 2026 • Leestijd: 2 minuten en 0 seconden • Nieuws

Het college van bestuur van de HR moet transparanter zijn over zaken waar geen of minder geld naartoe gaat. De centrale medezeggenschapsraad (cmr) pleitte daar gisteren voor in haar vergadering toen het ging over de Kaderbrief, het document waarin wordt vooruitgeblikt op de hogeschoolbegroting van 2027.

Update: Op 15 juli stemde de cmr in met de Kaderbrief. Lees het hier.

‘Binnen de raad (cmr, red.) is behoefte aan punten die we op de hogeschool niet meer gaan doen’, stelde cmr-lid Niels Verheuvel. ‘We missen transparantie over de keuzes. Wat is niet meegenomen? Waar gaan we niet mee door?’

‘Niet alle zaken waar we mee stoppen staan in Kaderbrief’

Erik Boels, de financiële man van het cvb, gaf aan dat in de Kaderbrief geprobeerd is om niet alleen aan te geven waar geld naartoe gaat maar ook waar minder naartoe gaat. ‘En niet alle zaken waar we mee stoppen staan in de Kaderbrief.’

In de cmr-vergadering noemde Boels enkele zaken waaraan de HR minder geld aan gaat of wil gaan uitgeven. Zo wil de HR stoppen met alle schaduw-IT, bepaalde systemen hoeft de school dan niet meer te betalen. Boels noemde ook HOD (Hoger Onderwijs Drechtsteden) als mogelijke besparing. Er was voor het tweede achtereenvolgende jaar te weinig animo om met eerstejaarsklassen te starten.

Cvb-voorzitter Sarah Wilton-Wels over ‘Dordrecht’: ‘We zijn aan het kijken hoe HOD nog past in onze strategie, en in ons portfolio.’ Het portfolio van de hele HR wordt ook tegen het licht gehouden. Mogelijk zullen bepaalde opleidingen in de toekomst niet meer op de HR worden aangeboden. Wilton-Wels: ‘We kijken daarbij ook landelijk naar het aanbod van bachelors’.

‘Op onderwijskwaliteit mag niet worden beknibbeld’

De cvb-leden gaven ook aan dat steeds gekeken wordt hoe dingen slimmer – en dus goedkoper – gedaan kunnen worden. ‘Maar’, stelde Wilton-Wels, ‘Op de onderwijskwaliteit mag niet worden beknibbeld.’ Ook moet er, voegde cvb-lid Hanneke Reuling daar aan toe, ‘Voldoende geld overblijven voor innovaties. We hebben bijvoorbeeld gesprekken gevoerd met de directeuren over onze AI-aanpak. Het is hard nodig om hierin te investeren, om zo ons onderwijs op niveau te houden’.

Investeren wil de HR onder andere in de data labs over AI. Het cvb denkt aan 1,3 miljoen euro in 2027. Daarbij gaat het onder andere om het kopen van rekenkracht, vertelde Boels later gistermiddag tijdens ‘Begroting in beeld’ (video), een bijeenkomst over de financiën van de HR waar zo’n honderd hogeschoolmedewerkers op af waren gekomen.

‘2,2 miljoen euro voor moderniseren IT-landschap’

De HR wil, was tijdens de bijeenkomst te zien op sheets (de Kaderbrief is op dit moment nog niet openbaar), nog meer ict-gerelateerde zaken investeren. In de Kaderbrief zet het cvb 1,8 miljoen euro in voor informatiebeveiliging, en 2,2 miljoen euro voor het moderniseren en daarmee veiliger maken van het IT-landschap.

Met die modernisering denkt de HR op termijn ook kosten te besparen. Ook de inzet van AI zou geld op moeten leveren.

Tekst: Jos van Nierop
Beeld: Demian Janssen

LinkedIn LogoProfielen is ook actief op LinkedIn. Volg ons, blijf op de hoogte en praat mee over actuele onderwerpen.

Recente artikelen

Recente reacties

Reacties

Laat een reactie achter

 

Spelregels

De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.

  1. Comments worden door de redactie gemodereerd. 's Avonds en in het weekend gebeurt dat niet standaard, en kan het dus langer duren voor je opmerking online komt.
  2. Houd het netjes, beschaafd, vriendelijk en respectvol. Niet vloeken of schelden.
  3. Dwaal niet af van het onderwerp (blijf ‘on topic’).
  4. Wees kort, duidelijk en maak een punt.
  5. Gebruik argumenten, geen uitroepen.
  6. Geen commerciële boodschappen.
  7. Niet op de persoon spelen.
  8. Niet discrimineren, aanzetten tot haat of oproepen tot geweld (ook niet voor de grap).
  9. Van bezoekers die een reactie achterlaten op de site wordt automatisch het IP-adres opgeslagen.
  10. De redactie geeft reacties die dreigende taal bevatten door aan de veiligheidscoördinator van de Hogeschool Rotterdam.

Lees hier alle details over onze spelregels.

Aanbevolen door de redactie

Back to Top