Spontane studentenactie tegen bezuinigingen
Gepubliceerd: 18 March 2010 • Leestijd: 0 minuten en 21 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Tientallen studenten hebben vanochtend de ingangen van het ministerie van OC&W in Den Haag geblokkeerd met fietsen. De studenten voerden actie tegen bezuinigingen op onderwijs. Inmiddels heeft de politie de actie ontruimd.
Het groepje studenten eiste dat de ambtelijke bezuinigingscommissie van het ministerie haar werkzaamheden zou staken. ‘Nog meer bezuinigingen zullen ten kosten gaan van de kwaliteit en de toegankelijkheid van het hoger onderwijs’, stelt Yorick Bleijenberg, de student die zich als woordvoerder heeft opgeworpen. ‘Op het onderwijs moet je niet bezuinigen, het is te belangrijk voor de toekomst van Nederland!’
De actie ontstond vanmorgen spontaan nadat enkele studenten de aankondiging hadden gelezen dat er volgende week donderdag, 25 maart, een grote fietsdemonstratie wordt gehouden door Comité SOS.






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Docent van het Jaar Rawi was ooit zelf eerstejaars op de HR: ‘Hier zit ik goed, was mijn conclusie’
Deze vijf studenten begonnen een jaar geleden op de HR, dit zijn hun tips
Samen bouwen en samen racen op de RDM-werf
Back to Top