Studieschuld telt zwaarder mee bij aanvraag hypotheek
Gepubliceerd: 9 January 2012 • Leestijd: 0 minuten en 23 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Mensen met een studieschuld komen steeds minder makkelijk aan een hypotheek. Onder invloed van de crisis zijn de banken strenger geworden.
Dat zegt een woordvoerder van de Hypotheker tegen de NOS. 'Er is altijd gevraagd of er nog extra schulden zijn. Maar wat wij het afgelopen jaar zien is dat de studieschuld zwaarder wordt meegeteld. En dat is vooral voor starters een probleem.' In het verleden ging men ervan uit dat een hoogopgeleide toch wel een baan zou vinden, maar nu hypotheekverstrekkers een grotere 'zorgplicht' hebben, is dat volgens hem minder vanzelfsprekend.
Een studielening staat niet geregistreerd bij het Bureau Krediet Registratie in Tiel. Veel mensen die een hypotheek aanvragen zouden hun studieschuld om die reden verzwijgen.
HOP, Hein Cuppen






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Docent van het Jaar Rawi was ooit zelf eerstejaars op de HR: ‘Hier zit ik goed, was mijn conclusie’
Deze vijf studenten begonnen een jaar geleden op de HR, dit zijn hun tips
Samen bouwen en samen racen op de RDM-werf
Back to Top