Medezeggenschapsraad krijgt student als voorzitter
Gepubliceerd: 16 January 2020 • Leestijd: 0 minuten en 45 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.De centrale medezeggenschapsraad (cmr) wordt vanaf volgende week voorgezeten door een student: vierdejaars technische bedrijfskunde Kevin Leentfaar. Bij de interne voorzittersverkiezing door leden van de cmr ‘versloeg’ hij docent Sjoerd van Vliet, die de afgelopen tijd voorzitter was.
Kevin was eerder voorzitter van de instituutsmedezeggenschapsraad van EAS (Engineering en Applied Science), waar hij nu nog lid van is. Hij is eind november bij de mr-verkiezingen gekozen als nieuw lid van de cmr.
Student als voorzitter is een uitzondering
Het komt niet vaak voor dat de cmr van de Hogeschool Rotterdam – die bestaat uit studenten en medewerkers – een student als voorzitter heeft. Volgens het ambtelijk secretariaat is het zo’n twintig jaar geleden dat er een student-lid voorzitter was. Het voorzitterschap is een baan voor ongeveer drie dagen per week.
Kevin zegt op Hint dat hij wil voortborduren ‘op het zichtbaarder maken van de medezeggenschap, dit om meer interesse voor de medezeggenschap vanuit medewerkers en studenten op te wekken’. Daarnaast wil hij zich richten op ‘het versterken van de interne processen om toekomstbestendig te zijn’.
Ismael Abu Ayyash, student communicatie en sinds januari 2019 in de raad, wordt de nieuwe voorzitter van de studentgeleding van de cmr. Ans Pellikaan-van Limbeek, docent verloskunde, blijft de voorzitter van de personeelsgeleding van de raad.
Tekst: Jos van Nierop
Foto: Hint, pagina EAS






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top