Ga direct naar inhoud
Profielen | Profielen translated
21 juli 2026

Zwart logo Profielen

Onafhankelijk nieuws van de Hogeschool Rotterdam

NSE: Applied data science & AI scoort laag, topdocenten bij lerarenopleiding natuurkunde

Gepubliceerd: 28 May 2026 • Leestijd: 1 minuten en 50 seconden • Nieuws

Studenten op de Hogeschool Rotterdam geven een 3,7 aan hun ‘algemene tevredenheid’ over de opleiding. Dat cijfer is gelijk aan het landelijk gemiddelde van alle hbo-studenten. Profielen dook in de cijfers van de begin dit jaar afgenomen Nationale Studentenenquête (NSE), op zoek naar uitschieters naar boven en beneden.

Studenten van de bacheloropleiding applied data science & AI geven hun opleiding een flink lager cijfer dan het HR-gemiddelde. Het cijfer voor ‘algemene tevredenheid’ kreeg een 3,0 (op een schaal van 5,0).

De respons binnen de opleiding is wel laag, zo’n 20 procent (51 studenten) vulde de enquête in; hogeschoolbreed is dat ruim 34 procent. Met de 3,0 is applied data science & AI de laagst scorende opleiding van de HR. Het cijfer ligt duidelijk onder het door de HR vastgestelde ‘alarmsignaal’ van 3,5. Onder andere ook de master consultancy and entrepreneurship en de associate degrees information security en smart technology scoren met een 3,3 onder die ondergrens.

Verbeteringen

Bij applied data science & AI werd er afgelopen najaar, nadat de deels op de NSE gebaseerde Keuzegids-rating ook was gedaald, hard aan verbeteringen gewerkt, vertelde onderwijsmanager Nathalie Keurentjes destijds. Dat heeft vooralsnog niet tot een hogere NSE-score geleid; het cijfer daalde zelfs 0,3 punt. Enquête-onderwerpen die het bij deze opleiding duidelijk minder goed deden dan een jaar geleden zijn onder andere studiebegeleiding, sfeer op de opleiding en de verworven algemene vaardigheden op de opleiding.

4,4 voor kunsteducatie en natuurkunde

Twintig HR-opleidingen – vier meer dan in 2025 – scoren bovengemiddeld: een 4,0 of hoger. De best scorende opleidingen van de HR zijn de master kunsteducatie van de WdKA en de lerarenopleiding natuurkunde. Beide opleidingen haalden een 4,4 in de categorie ‘algemene tevredenheid’. Ze worden gevolgd door de bacheloropleiding maritieme techniek (4,3).

Bij de lerarenopleiding natuurkunde zijn studenten zeer tevreden. Hun docenten krijgen zelfs bijna een 10: een 4,9 op een schaal van 5,0. Vorig jaar was dat nog ‘slechts’ een 4,7. In het verlengde van deze hoge scores wordt de sfeer op de opleiding gewaardeerd met een 4,6.

Sense of belonging bij maritiem officier

Naast de algemene tevredenheid, vindt de HR ook ‘sense of belonging’ van groot belang. Daarvoor wordt gekeken naar de scores op de NSE-stelling ‘Ik voel me thuis bij de opleiding waar ik studeer’. Hogeschoolbreed daalde de score voor sense of belonging iets.

Op opleidingsniveau doet ook natuurkunde het hier meer dan goed, met een 4,4. Een score die ook wordt gehaald door de master fysiotherapie en de bachelor maritieme techniek. De meeste sense of belonging wordt ervaren bij de opleiding maritiem officier: een 4,5.

Comments gesloten

Vanwege de impact van de reacties op het team van de opleiding applied data science & AI hebben we de comments onder dit artikel gesloten. We werken aan een journalistieke follow-up. Wil je iets kwijt aan de redactie hierover? Je kunt ons hier bereiken.

Tekst: Jos van Nierop
Beeld: Levien Willemse

LinkedIn LogoProfielen is ook actief op LinkedIn. Volg ons, blijf op de hoogte en praat mee over actuele onderwerpen.

Recente artikelen

Recente reacties

Reacties

Laat een reactie achter

Comments are closed.

Spelregels

De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.

  1. Comments worden door de redactie gemodereerd. 's Avonds en in het weekend gebeurt dat niet standaard, en kan het dus langer duren voor je opmerking online komt.
  2. Houd het netjes, beschaafd, vriendelijk en respectvol. Niet vloeken of schelden.
  3. Dwaal niet af van het onderwerp (blijf ‘on topic’).
  4. Wees kort, duidelijk en maak een punt.
  5. Gebruik argumenten, geen uitroepen.
  6. Geen commerciële boodschappen.
  7. Niet op de persoon spelen.
  8. Niet discrimineren, aanzetten tot haat of oproepen tot geweld (ook niet voor de grap).
  9. Van bezoekers die een reactie achterlaten op de site wordt automatisch het IP-adres opgeslagen.
  10. De redactie geeft reacties die dreigende taal bevatten door aan de veiligheidscoördinator van de Hogeschool Rotterdam.

Lees hier alle details over onze spelregels.

Aanbevolen door de redactie

Back to Top