Meer moeite met studieboek door internet
Gepubliceerd: 12 February 2010 • Leestijd: 0 minuten en 39 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Studenten van nu kunnen zich minder goed concentreren op informatie uit een ouderwets boek. De boosdoener: veelvuldig gebruik van internet.
Dat stelt de Britse onderzoeker David Nicholas die jarenlang onderzoek deed naar internetgedrag. De hersenen en denkpatronen van de generatie studenten die is opgegroeid met internet nemen volgens Nicholas nieuwe structuren aan. Ze zijn gewend om veel heen en weer te klikken tussen verschillende websites en kunnen zich daardoor minder goed concentreren op informatie afkomstig uit één bron, zoals een studieboek.
‘Associatief’ denken
De bevindingen van Nicholas komen zaterdag aan de orde in een documentaire op de BBC. De Daily Telegraph schrijft er vandaag al over. Volgens de wetenschapper verandert internet onze manier van denken. Toekomstige generaties zullen steeds meer problemen krijgen met lineaire bezigheden als het lezen of het schrijven van een lange tekst. Wel worden we beter in ‘associatief’ denken.
Een Britse hoogleraar politicologie aan de universiteit van Cambridge zegt in de documentaire dat hij studenten tegenwoordig harder hoort klagen als ze een dik boek moeten lezen dan vijf of tien jaar geleden.
HOP, Bram Logger
foto: umjanedoan/Flickr






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top