Ga direct naar inhoud
Profielen | Profielen translated
3 augustus 2026

Zwart logo Profielen

Onafhankelijk nieuws van de Hogeschool Rotterdam

AOb roept medewerkers HR op te staken op 8 april  

Gepubliceerd: 6 March 2025 • Leestijd: 0 minuten en 57 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.

In de aanloop naar de stemming over de onderwijsbegroting in de Eerste Kamer gaan in elk geval tien Nederlandse universiteiten om beurten in staking. Ook medewerkers van hogescholen haken aan, ook die van de HR. Per stad gaat het onderwijs en onderzoek één dag plat, beloven de organisatoren.

‘Als de staking op 8 april op de Erasmus Universiteit doorgaat, zal de AOb (Algemene Onderwijsbond) haar leden op de Hogeschool Rotterdam oproepen aan te haken bij die staking’, vertelt Sjoerd van Vliet, docent op de HR en AOb-bestuurder. ‘Ik zal dan zelf ook staken.’

De Universiteit Leiden bijt maandag 10 maart het spits af, samen met de Hogeschool Leiden. Ook in Utrecht, Nijmegen en Amsterdam sluiten hogescholen zich aan bij de actie. Naar verwachting zullen alle universiteiten uiteindelijk meedoen.

‘Bezuinigingen schaden kwaliteit onderwijs’

De estafettestaking was al eerder aangekondigd en wordt georganiseerd door WOinActie, samen met vakbonden AOb, FNV en LSVb. Volgens hen schaden de aangekondigde bezuinigingen van ruim een miljard euro de kwaliteit van onderwijs en onderzoek, en leiden ze nu al tot overhaaste reorganisaties en ontslagen, onder meer bij de Universiteit Twente, de Open Universiteit en University College Roosevelt.

De estafettestaking duurt tot medio april en zal worden afgesloten met een nationale manifestatie. Waar en wanneer is nog niet bekend. Evenmin is duidelijk wanneer de Eerste Kamer gaat stemmen over de OCW-begroting.

Tekst: HOP, Hein Cuppen & Profielen, Jos van Nierop
Foto: Jos van Nierop

Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief!


Recente artikelen

Recente reacties

Reacties

Laat een reactie achter

Comments are closed.

Spelregels

De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.

  1. Comments worden door de redactie gemodereerd. 's Avonds en in het weekend gebeurt dat niet standaard, en kan het dus langer duren voor je opmerking online komt.
  2. Houd het netjes, beschaafd, vriendelijk en respectvol. Niet vloeken of schelden.
  3. Dwaal niet af van het onderwerp (blijf ‘on topic’).
  4. Wees kort, duidelijk en maak een punt.
  5. Gebruik argumenten, geen uitroepen.
  6. Geen commerciële boodschappen.
  7. Niet op de persoon spelen.
  8. Niet discrimineren, aanzetten tot haat of oproepen tot geweld (ook niet voor de grap).
  9. Van bezoekers die een reactie achterlaten op de site wordt automatisch het IP-adres opgeslagen.
  10. De redactie geeft reacties die dreigende taal bevatten door aan de veiligheidscoördinator van de Hogeschool Rotterdam.

Lees hier alle details over onze spelregels.

Aanbevolen door de redactie

Back to Top