‘Opleidingen moeten meer van elkaar leren’
Gepubliceerd: 2 April 2025 • Leestijd: 0 minuten en 57 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Opleidingen die op een succesvolle manier studiesucces weten te verbeteren, moeten hun maatregelen delen met opleidingen waar het minder goed gaat. Dit schrijft het college van bestuur in haar bestuurlijke reactie naar aanleiding van de uitkomsten van het Trendonderzoek Studiesucces 2024.
Bij de associate degree-opleidingen (Ad’s) is een dalende trend te zien als het gaat om het studiesucces, schreef Profielen eerder. In het Trendonderzoek wordt gesproken over een ‘zorgwekkend beeld’. Daarbij is het wel ‘opvallend’, schrijft het college van bestuur nu, ‘dat het studiesucces sterk verschilt tussen de verschillende Ad-opleidingen. Wij blijven sturen op studiesucces en gaan opleidingen meer vragen om succesvolle maatregelen met elkaar te delen’.
‘Goede werkwijzen en maatregelen delen’
Bij dat delen wil het bestuur zich overigens niet beperken tot de Ad-opleidingen. Ook bacheloropleidingen, die bij elkaar opgeteld een beter studiesucces laten zien dan vorig jaar, zullen gevraagd worden hun ‘goede voorbeelden, werkwijzen en maatregelen’ kenbaar te maken en te delen.
Het waarom van de verschillen in studiesucces tussen opleidingen ‘biedt kansen aan opleidingen om met en van elkaar te leren’, schrijft het cvb. Bij de kennisdeling over succesvolle maatregelen tussen onderwijsinstituten krijgt de dienst OeO (Onderwijs en Ontwikkeling) een regierol, staat in de bestuurlijke reactie.
Studentenperspectief
Het cvb vindt het ook belangrijk dat het studentenperspectief bij de kennisdeling wordt meegenomen, dit om ‘mogelijke oorzaken van trends en om ideeën te krijgen van oplossingsrichtingen’.
Tekst: Jos van Nierop






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top