Stufi bevroren, studentenbonden boos
Gepubliceerd: 14 September 2009 • Leestijd: 0 minuten en 20 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.De studiefinanciering gaat de komende twee jaar niet omhoog. Dat meldde de Volkskrant zaterdagochtend op basis van uitgelekte begrotingsstukken voor Prinsjesdag. De studentenbonden reageren woedend.
De jaarlijkse rit met de gouden koets op Prinsjesdag. Foto: Audringje/Flickr
De maatregel zou inhouden dat het bedrag van de studiebeurs in 2011 en 2012 niet wordt gecorrigeerd voor de inflatie. Ter vergelijking: van 2008 op 2009 was die verhoging vier euro en dertien cent per maand.
Het bevriezen van de beurzen zal het ministerie van OCW, dat 140 miljoen euro moet bezuinigen, in twee jaar tijd 17 miljoen euro opleveren. In totaal kost de studiefinanciering het ministerie jaarlijks vier miljard euro.
Het bevriezen van de studiebeurzen is voor studentenbond LSVb






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top