Studeren met kanker, hoe gaat dat?
Gepubliceerd: 8 May 2015 • Leestijd: 0 minuten en 39 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Studenten met kanker lopen in hun studie tegen allerlei problemen aan: van docenten die zich geen houding weten te geven tot studiepunten die na verloop van tijd vervallen.
‘We horen allerlei verhalen van studenten met kanker’, vertelt projectleider Marlijn Caspers van Levenmetkanker, een samenwerkingsverband van 21 patiëntenorganisaties. De organisatie heeft nu een vragenlijst online gezet om de studieproblemen in beeld te krijgen.
Eenzaam
‘Kanker is weliswaar geen taboe meer, maar decanen en docenten vinden het soms zó erg dat ze zich geen houding weten te geven’, aldus Caspers. ‘Studenten voelen zich soms erg eenzaam. Maar we hebben ook gehoord dat studiepunten vervallen omdat studenten door hun ziekte vertraging hebben opgelopen.’
Ernstig zieke studenten zijn afhankelijk van de goede wil van hun hogeschool of universiteit. Bij de ene instelling kunnen kankerpatiënten hun studiepunten kwijtraken, terwijl een andere ze tegemoetkomt. Caspers: ‘Mocht er iets mis zijn met de wet- en regelgeving, dan willen we daar natuurlijk iets aan doen. Maar we denken nu vooral aan een scholingsprogramma voor studentendecanen of andere vertrouwenspersonen. In het bedrijfsleven hebben we dat al, maar niet in het onderwijs.’
HOP, Petra Vissers






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top