Online onderwijs, hoe doe je dat? Open Universiteit biedt stoomcursus voor docenten
Gepubliceerd: 17 March 2020 • Leestijd: 0 minuten en 40 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.In een korte collegereeks voor docenten wil de Open Universiteit haar kennis over online onderwijs delen, nu veel docenten daar halsoverkop mee aan de slag moeten. De stoomcursus bestaat uit drie avondcolleges en een vraagbaak vol informatie.
Het eerste online college begint vanavond om 19.00 uur en zal een uurtje duren. Vragen stellen kan, terugkijken ook.
Door de coronacrisis moeten docenten van universiteiten en hogescholen hals over kop afstandsonderwijs gaan geven. Sommigen waren er al mee bezig, anderen moeten nog even het wiel uitvinden.
Achteraf te bekijken
De Open Universiteit is ooit opgericht voor afstandsonderwijs, dus die heeft er veel ervaring mee. De universiteit gaat haar kennis delen op haar website. Daar zijn ook de colleges te volgen en eventueel achteraf te bekijken.
‘In de serie online colleges geven onderwijsexperts een toelichting op diverse onderwerpen en kunnen docenten en andere geïnteresseerden vragen stellen’, staat in de aankondiging. Vanavond (dinsdag) gaat het over activerend onderwijs, morgen (woensdag) over digitaal lesmateriaal en donderdag over begeleiding in een digitale leeromgeving.
Tekst: HOP/Profielen






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top