Meer studenten naar het buitenland
Gepubliceerd: 19 December 2007 • Leestijd: 0 minuten en 22 seconden • Nieuws Dit artikel is meer dan een jaar oud.Het aantal Nederlandse studenten dat een opleiding volgt in het buitenland is door de invoering van meeneembare studiefinanciering fors gestegen, maar minder dan verwacht.
Er vertrokken 4800 studenten naar het buitenland, achthonderd meer dan vorig jaar. Beurzenverstrekker IB-Groep had er rekening mee gehouden dat veel meer mensen voor een avontuur in het buitenland zouden kiezen. Maar de regeling werd pas dit voorjaar bekend, toen veel mensen al voor een studie in Nederland hadden gekozen.
Geschat wordt dat het aantal emigrerende studenten de komende jaren zal oplopen tot ongeveer tienduizend. Alleen voor een erkende opleiding in het hoger onderwijs krijgen ze geld mee. Ook kunnen ze hun collegegeld lenen bij het rijk: maximaal 7500 euro per jaar.
HOP, Thijs den Otter






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Langstudeerders finance & control helpen elkaar over de eindstreep: ‘Zonder deze twee had ik het niet gehaald’
Ingezonden: We moeten AI pauzeren en niet normaliseren op de Hogeschool Rotterdam
Ahmetcan laat studie niet door AI doen, maar studeert samen mét AI
Back to Top