‘Als ik hier binnenkom, zie ik altijd lachende mensen’
Andy Verbeek (54) is sinds januari huismeester op locatie Wijnhaven. Het werk en de sfeer bevallen hem heel goed. ‘Werken tussen de studenten is leuk en dynamisch.’
‘Er zijn meerdere huismeesters en ik ben er een van. Meestal lopen we met z’n tweeën of met z’n drieën, in de ochtend- of in de avonddienst. Zelf werk ik vijf dagen, 40 uur dus. De ene week in de ochtend en de andere week in de middag. ’s Ochtends begin ik om half 7. Lekker vroeg, maar dat maakt mij niet uit.
‘Hiervoor deed ik heel wat anders: ik zat in de bouw van superjachten. Dat bedrijf ging failliet, is doorgestart en toen ben ik meegegaan. Maar er was te weinig verandering en te weinig goede nieuwe opdrachten. Toen heb ik de keuze gemaakt om verder te zoeken en zo ben ik hier terechtgekomen.
‘Dit is natuurlijk totaal iets anders. Al moet je voor beide functies wel handig zijn. Dat ben ik gelukkig wel. Ik kom oorspronkelijk uit de bouw, bij een schildersbedrijf. Ik heb ook nog 12,5 jaar een lunchroom gehad met mijn toenmalige vrouw. Broodjes smeren dus. Ik ben van alle markten thuis en zit hier prima op mijn plek.
‘Ik heb ook nog 12,5 jaar een lunchroom gehad met mijn toenmalige vrouw.’
‘Toen ik bij dat andere bedrijf weg wilde, ben ik goed gaan nadenken en om me heen kijken wat ik dan wel wilde doen. Dat werd dus de hogeschool. Niet helemaal toevallig want ik heb een goede vriend die huismeester is op het Daltoncollege in Barendrecht. Die is altijd zo positief over zijn werk. Hij zegt ook altijd: ik wou dat ik hier tien jaar eerder mee was begonnen. Daar werd ik heel enthousiast van.
‘Ik ben me er goed in gaan verdiepen en het leek me ook wel wat voor mij. Niet op een middelbare school maar op het hbo. Die leeftijdsgroep vind ik toch net wat interessanter en dynamischer. Hbo’ers zijn al wat verder in het leven en wat meer gedreven. Ze weten wat ze willen en ze zijn echt gericht op hun toekomst en wat ze na hun opleiding willen doen. Dat professionele en die sfeer trekken me wel aan. Ik heb zelf twee dochters, van 16 en 23. De oudste zit hier ook op school, op het Academieplein. Dus dat is helemaal leuk.
‘Ik heb zelf twee dochters, van 16 en 23. De oudste zit hier ook op school, op het Academieplein.’
‘Net toen ik bedacht had dat een hogeschool wel wat voor mij was, kwam de vacature voor huismeester voorbij. Ik reageerde en het klikte meteen. Dus ik kon beginnen. Tot nu toe heb ik het prima naar mijn zin. Leuke collega’s, een fijne werksfeer en ook het werken tussen de studenten vind ik hartstikke leuk. Als ik hier binnenkom, zijn er altijd lachende mensen. En als ze niet lachen, dan maak ik een geintje.
‘Er is altijd wat te doen en geen enkele dag is hetzelfde, er komt echt van alles voorbij. Van iemand die flauwvalt en BHV nodig heeft tot een lampje dat moet worden verwisseld of stoppengroepen die eruit knallen. De locatie aan de Wijnhaven bevalt me ook goed. Midden tussen de historische schepen. Leuk voor in de lunchpauze om een beetje rond te lopen of op een bankje te zitten.
‘Kajakken is echt mijn hobby, sport en uitlaatklep.’
‘Ik ben ook gek op water. ’s Zomers kom ik hier ook met de kajak. Ik ben lid van een kajakvereniging en als het weer meezit, dan maak ik lange tochten. Vanuit Dordrecht, waar ik woon, over de Maas deze kant op. Kajakken is echt mijn hobby, sport en uitlaatklep. Als je het goed doet, gebruik je al je spieren. Beter dan hardlopen, want je krijgt veel minder blessures. Het is ook nog eens heerlijk om eropuit te gaan en in een mooie omgeving te sporten. Zeker nu het weer wat mooier wordt, ga ik weer helemaal voor.’
Tekst en foto: Sanne van der Most






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Back to Top