Ga direct naar inhoud
Profielen | Profielen translated
13 oktober 2026

Zwart logo Profielen

Onafhankelijk nieuws van de Hogeschool Rotterdam

Photo of author

Isaiah Bregieta is derdejaars student Human Resource Management (HRM). Hij beschrijft zichzelf als enthousiast en energiek. Zijn interesses zijn breed: films, series, boeken, muziek, maar hij houdt ook van praten en nieuwe connecties opbouwen met mensen. Uit al deze dingen haalt hij inspiraties voor zijn blogs.

Recente blogs

Recente artikelen

Blog

Ik ga stoppen met proberen

Gepubliceerd: 13 October 2026 • Leestijd: 1 minuten en 39 seconden • Isaiah

Ik weet hoe dit eruitziet. Jullie vragen je zeker af: Is hij echt helemaal klaar met alles en geeft hij op? Het korte antwoord is nee. Ik heb bewust de kop van dit blog een beetje misleidend gemaakt, maar het is wel de waarheid: ik ga stoppen met proberen én met zeggen dat ik iets ga proberen.

Dit blog is geïnspireerd door iets wat een van mijn docenten afgelopen semester zei: ‘Je moet stoppen met zeggen “ik probeer dit of dat te doen” als je het al doet, omdat als je iets probeert te doen, je het niet echt doet’. 

Mijn docent gaf een heel goed voorbeeld dat mij gelijk liet beseffen wat ze bedoelde: als je een waterfles probeert te pakken, dan heb je hem niet echt gepakt, want je probeert hem te pakken. Als je het woord ‘proberen’ ergens aan toevoegt, ben je bewust of meestal onbewust tegen jezelf en anderen aan het zeggen dat je iets eigenlijk nog niet doet, terwijl dat niet altijd het geval is. 

De les die ze me wilde meegeven en die me ook is bijgebleven, is dat we snel geneigd zijn om onze kleine en grote wins niet genoeg aandacht te geven door te denken dat we er nog niet helemaal zijn. Toen dat binnenkwam, ging ik nadenken over hoe vaak ik zei dat ik iets ‘probeerde’ wanneer ik het eigenlijk al gewoon deed. Eerst dacht ik echt van: Woah, dit doe ik onbewust wel heel vaak. Maar daarna was ik eigenlijk heel trots op mezelf, omdat ik besefte dat ik met veel dingen goed bezig ben en dat ik dit ook zo mag benoemen. 

Dus dit is een call to action om goed te reflecteren op hoe ver je eigenlijk al bent gekomen en hoe goed je al bezig bent. Pas nadat iemand je erop aanspreekt, besef je hoe vaak je zegt dat je iets probeert: ‘ik ga proberen mijn best te doen’ of ‘ik ga proberen goede cijfers te halen’. Of iets anders wat we ook vaak zeggen: ‘ik ga proberen gezond te leven’. 

NEE! Je doet al je best, je haalt goede cijfers en je leeft gezond. Het betekent niet dat je tegen jezelf moet liegen, maar ik wil je juist wakker schudden, zodat je beter inziet dat je de eerste stappen al hebt gezet en meestal heel veel dingen al doet. Probeer dus niet om trots te zijn op jezelf, wees gewoon trots! 😉

Recente blogs

Recente artikelen

Reacties

Laat een reactie achter

 

Spelregels

De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.

  1. Comments worden door de redactie gemodereerd. 's Avonds en in het weekend gebeurt dat niet standaard, en kan het dus langer duren voor je opmerking online komt.
  2. Houd het netjes, beschaafd, vriendelijk en respectvol. Niet vloeken of schelden.
  3. Dwaal niet af van het onderwerp (blijf ‘on topic’).
  4. Wees kort, duidelijk en maak een punt.
  5. Gebruik argumenten, geen uitroepen.
  6. Geen commerciële boodschappen.
  7. Niet op de persoon spelen.
  8. Niet discrimineren, aanzetten tot haat of oproepen tot geweld (ook niet voor de grap).
  9. Van bezoekers die een reactie achterlaten op de site wordt automatisch het IP-adres opgeslagen.
  10. De redactie geeft reacties die dreigende taal bevatten door aan de veiligheidscoördinator van de Hogeschool Rotterdam.

Lees hier alle details over onze spelregels.

Back to Top