UIT&THUIS: Bar Kruk is de nieuwe hotspot in Blijdorp
Gepubliceerd: 29 October 2026 • Leestijd: 2 minuten en 34 seconden • UIT&THUISEen restaurant waar het terras zich vlak na openingstijd al vult met mensen en cocktails, en dat vaak nog tot sluitingstijd bezet blijft, daar werd UIT&THUIS-verslaggever Féline direct nieuwsgierig van. Ze ging een hapje eten bij Blijdorp’s nieuwe sensatie: Bar Kruk

Waardering: 4,5 sterren
Wat: Bar Kruk
Waar: Stadhoudersplein 131, Rotterdam
Openingstijden: Dinsdag t/m zondag vanaf 16.00 uur, sluitingstijd varieert.
Bereikbaarheid: Op loopafstand van metrostation Blijdorp (metro E)
Prijs: Tussen de 20 en 50 euro p.p.
Toegankelijkheid: Onduidelijk. Neem contact met ze op voor meer info.
Het maakt eigenlijk niet uit welke dag van de week het is, bij Bar Kruk is er altijd wel een tafeltje gevuld. Een goed teken voor mensen die van eten houden, zoals ik. Ik ben het type mens dat vier dagen van te voren alvast het menu bekijkt, om dan al te kunnen besluiten wat ik wil gaan eten, en ik heb zelden een menu zo intrigerend gezien als dat van deze plek. Om je maar een indruk te geven: croissantbrood met eendenmousse en amarena kersen, pulled brisket op een donut, en slakken met truffelboter. En ook een redelijk assortiment vegetarisch en veganistische gerechtjes. Maar pin je nog niet vast op één hapje, toen we gingen zitten en de kaart voor ons kregen bleek dat het menu op de website niet geheel up-to-date meer was met het menu dat ze op dit moment hanteren. Niettemin gelukkig nog steeds bomvol verassende combinaties en lekkere dingen.

Naast maaltijden heeft Bar Kruk ook een aanzienlijk assortiment cocktails, die je ook gewoon zonder gerecht op het terras kan wegslurpen. Het is immers altijd wel ergens 17.00 uur. En als je dan toch trek hebt, zijn er snackjes, alhoewel je je hoop op een klassieke bittergarnituur wel zal moeten laten varen. Deze bar heeft zichzelf op de kaart gezet met ongewone combinaties, die soms uit een wat verrassende hoek komen. Denk bijvoorbeeld aan frietchips bij je tartaar. Je kunt hier ook terecht voor een simpeler stukje tonijn of zalm, maar ga er vanuit dat ook daar een twist aan zit. En heel eerlijk, als je er dan toch bent, ga dan voor iets dat je elders niet krijgt!
Iets om je niet door te laten verrassen: de porties. Na twee bezoekjes ben ik erachter dat de bordjes hier niet worden opgemaakt om met één gerecht jouw maag te vullen. Zelf zeggen ze: ‘Precies genoeg om te delen en te proeven, hoef je voorlopig niet weg. Bij Bar Kruk gaat het om kunnen blijven zitten, precies zo lang als je wilt’. Ik heb inmiddels ontdekt dat, als je er echt alleen gaat dineren, 3-4 gerechtjes voor 2 personen een goede ratio is, zeker als je nog een toetje wil. Ben je met een groep vrienden en ga je hier de hele avond zitten, dan zou ik beginnen met een klein hapje, en gedurende de avond verder proeven, delen kan hier altijd.

Voor een waardevol bezoek aan Bar Kruk heb ik twee aanraders; een gerecht, en een zitplek. Ik kan deze plek niet aanbevelen zonder iedereen te vertellen dat ze écht de brownie moeten proberen! Op het menu op de site vind je hem op dit moment niet, maar op de wezenlijke kaart wel, een brownie met sinaasappelvulling. Nu ben ik persoonlijk geen sinaasappel enthousiasteling, maar deze brownie valt met gemak onder een van de lekkerste, smeuïgste desserts die ik ooit heb gehad.
En dan nog iets: voor de alternatievelingen onder ons die het niet erg vinden om te eten met een beetje achtergrondgeluid, zoek buiten een plekje op dichtbij de deur, of binnen in de buurt van een speaker. Bar Kruk heeft een playlist vol bangers!
Dus, voor de fijnproevers die eens wat anders willen om over te peinzen dan hoe je je biefstuk gebakken wil, ik kan je deze enerverende voedselervaring absoluut aanraden!
Tekst en foto’s: Féline van der Graaf
Meer UIT artikelen
- UIT&THUIS: Bar Kruk is de nieuwe hotspot in Blijdorp
- UIT&THUIS: Mexicaanse gastvrijheid en tasty taco’s bij Barrio/Taqueria José y Maria
- UIT&THUIS: Geen preek, maar een verhaal dat binnenkomt: theatervoorstelling Dope
- UIT&THUIS: Kunst kijken in de Witte de Withstraat bij Melly
- UIT&THUIS: Een boodschap van het universum in Voicemails for Isabelle
- UIT&THUIS: Nieuw in Rotterdam? 10 hotspots die je moet kennen volgens de locals!
- UIT&THUIS: 25x genieten van je zomervakantie in Rotterdam!
- UIT&THUIS: Wandelen op de Wilhelminapier
- UIT&THUIS: Zo blijf je koel: 10 plekken om te zwemmen in Rotterdam






Laat een reactie achter
Spelregels
De redactie waardeert het als je onder je eigen naam reageert.
Lees hier alle details over onze spelregels.
Aanbevolen door de redactie
Teamleider wordt in domeinvorming waarschijnlijk toch een functie en geen rol
‘Onze generatie weet niet meer hoe je een pauze neemt’, zeggen de studenten achter ReMind
Wie is voor jou de Student van het Jaar? Nomineren maar!
Back to Top